IX Międzynarodowy Kongres Tutoringu
Data: 23 - 24.09.2022
Miejsce wydarzenia: Wydział Biotechnologii i Nauk o Żywności Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu na ul. Chełmońskiego 37.
Godzina: 11:00 - 16:00
Organizator: Collegium Wratislaviense,
Kategoria: Konferencja
Przejdź do kalendarza Zapisz w kalendarzu Zapisz w kalendarzu Google pokaż na mapie
Miejsce wydarzenia: Wydział Biotechnologii i Nauk o Żywności Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu na ul. Chełmońskiego 37.
Godzina: 11:00 - 16:00
Organizator: Collegium Wratislaviense,
Kategoria: Konferencja
Przejdź do kalendarza Zapisz w kalendarzu Zapisz w kalendarzu Google pokaż na mapie
PIĄTEK 23.09.2022 r. (panele + warsztat na statku)
Od góry czy od dołu? – czyli jak reformować edukację? Z jednej strony interesujące, prowokujące pytanie, a z drugiej hasło przewodnie IX Międzynarodowego Kongresu Tutoringu, który stanowi wyjątkową szansę na spotkania z inspirującymi osobistościami z najlepszych uniwersytetów, m.in. z Wielkiej Brytanii. Wrześniowe wydarzenie to okazja na podjęcie ciekawych dyskusji bazujących na pytaniach:
Czy pomimo faktu, iż tutoring jest procesem długotrwałym i wiążącym się z wieloma wyzwaniami warto podejmować próbę jego wdrożenia?
Czy jest sens działać przez długi czas na zasadzie wolontariatu w imię niepewnych rezultatów?
Czy i jak można uruchomić czynniki odgórne, i czy one nie zabijają ducha oddolnej inicjatywy i motywacji wewnętrznej?
Charyzmatyczny lider, mądry dyrektor, rektor lub dziekan, czy może urzędnik i minister – kto powinien zająć się wdrażaniem tutoringu?
Pierwszy dzień tegorocznego Kongresu to przede wszystkim możliwość udziału w angażujących wymianach argumentów/opinii, które może i nie doprowadzą uczestników dyskusji do wspólnych rozwiązań, natomiast z pewnością wskażą Państwu najbardziej korzystną, spersonalizowaną ścieżkę rozwoju Państwa miejsca pracy. Przestrzeń na inspirujące rozmowy znajdą Państwo nie tylko na piątkowych panelach, ale również w ramach wieczornego, dodatkowego warsztatu podczas klimatycznego rejsu po Wrocławiu. Umożliwi on Państwu wymianę myśli z naszymi doświadczonymi trenerami, kierownikiem programowym, a także prezesem Collegium – Piotrem Czekierdą. Będzie on także okazją do ogłoszenia Tutorskiej Inspiracji Roku 2022, czyli wyjątkowo wyróżniającego się na tle innych tutora.
SOBOTA 24.09.2022 r. (warsztaty)
Drugi dzień Kongresu to czas na wzbogacenie i/lub pogłębienie swoich umiejętności z obecnie najbardziej interesujących tematów: tutoringu, nowoczesnych sposobów dotarcia do ucznia/studenta, work-life balance czy wystąpień publicznych. Konkretne tematy oraz szczegółowe opisy 5-godzinnych warsztatów, a także imiona i nazwiska ich prowadzących znajdą Państwo w zakładce WARSZTATY.
KORZYŚCI PŁYNĄCE Z IX MIĘDZYNARODOWEGO KONGRESU TUTORINGU
Możliwość uzyskania 2 zaświadczeń – obserwując ogromne zainteresowanie warsztatami narzędziowymi podczas poprzednich edycji Kongresu, postanowiliśmy w tym roku wyjść do Państwa z propozycją pięciu tematów, które aktualnie budzą największą ciekawość wśród osób pracujących w środowisku szkolnym/akademickim. Sobota (24 września) to okazja do wzięcia udziału w dwóch 5-godzinnych warsztatach.
IX MKT to przestrzeń do inspirujących, angażujących spotkań z ludźmi, z którymi połączą Państwa zainteresowania oraz ambicje – udział w tegorocznym wydarzeniu otworzy wiele dyskusji, a także pomoże wypracować różne możliwości zmierzenia się z wyzwaniami, z którymi spotykacie się Państwo podczas pracy w szkole/na uczelni.
Oferowane przez Collegium Wratislaviense zaświadczenie jest uznawane przez instytucje na wszystkich poziomach edukacyjnych do ścieżki awansu – dodatkową korzyścią IX Międzynarodowego Kongresu Tutoringu jest wzbogacenie Państwa w umiejętności efektywnego dotarcia do ucznia/studenta z wykorzystaniem kreatywnych, nieszablonowych narzędzi; nabrania pewności siebie podczas wystąpień publicznych czy odnalezieniu work-life balance w świecie, który charakteryzuje dynamizm oraz pogoń za zmianą.
ZALETY IX MIĘDZYNARODOWEGO KONGRESU TUTORINGU
Dostosowujemy się do Państwa preferencji – Kongres organizujemy stacjonarnie, natomiast będzie również możliwość wzięcia udziału w formie zdalnej (w pierwszym dniu Kongresu) – to Państwo zadecydują, które rozwiązanie najbardziej Państwu odpowiada.
Pogłębiamy treści prezentowane przez naszych doświadczonych trenerów – poprzez wydłużenie czasu trwania warsztatów narzędziowych, dajemy Państwu czas na zapoznanie się z wiedzą teoretyczną, a następnie pokazujemy, jak skutecznie wdrożyć poznane narzędzia do codziennej pracy z uczniami/studentami.
Dajemy Państwu możliwość bezpośredniego kontaktu z najlepszą kadrą trenerską – IX edycja Kongresu stanowi wyjątkową przestrzeń do rozmowy z doświadczonymi specjalistami z zakresu tutoringu, mentoringu, nowoczesnych metod nauczania i uczenia się, neurodydaktyki czy wystąpień publicznych. Podczas 5-godzinnych warsztatów narzędziowych zobaczą Państwo, jak pracować, aby osiągać satysfakcję, docierać do uczniów/studentów oraz gwarantować lepszą jakość nauki i edukacji.