4th Nordic Baltic Drying Conference

Miejsce wydarzenia: Hotel Q
Organizator: Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu
Kategoria: Konferencja
Przejdź do kalendarza Zapisz w kalendarzu Zapisz w kalendarzu Google pokaż na mapie

Eksperymentalne, teoretyczne i innowacyjne przemysłowe technologie suszenia i odwadniania:

• Postępy w badaniach i rozwoju w zakresie suszenia
  • Rozwiązania dotyczące suszenia i opracowywanie żywności funkcjonalnej i proszków bioaktywnych
  • Innowacyjne metody suszenia jako obiecujące narzędzie do odzysku i zagospodarowania odpadów
  • Nowoczesne suszenie przemysłowe
  • Warsztat przemysłowy i okrągły stół

NBDC 2022 to konferencja na temat odwadniania i suszenia organizowana przez kraje nordyckie i bałtyckie. Wywiązuje się z konferencji NDC, które odbywały się od 2001 do 2013 roku w Norwegii, Danii, Szwecji, Finlandii i Islandii.

Wydarzenie zostało rozszerzone o kraje bałtyckie i dziś konferencje NBDC z powodzeniem odbywają się w Polsce, Niemczech i Rosji. Głównym celem NBDC 2022 jest stworzenie forum wymiany wiedzy technicznej i naukowej na temat suszenia i odwadniania pomiędzy przemysłem, środowiskiem akademickim, ośrodkami badawczymi i agencjami doradczymi. Ponadto, ma na celu promowanie najlepszych eksperymentalnych i przemysłowych praktyk suszenia i odwadniania w krajach nordyckich i bałtyckich oraz ich rozpowszechnianie na arenie międzynarodowej. Omawiane tematy będą dotyczyć ulepszonych produktów, procesów i technologii na rzecz zrównoważonego społeczeństwa przy jednoczesnym zapewnieniu zgodności ze wzrostem gospodarczym i konkurencyjnością przemysłu. Nacisk zostanie położony na rozwiązywanie problemów związanych z jakością procesu produkcji, wykorzystaniem energii, zmianami środowiskowymi lub klimatycznymi oraz wpływem technologii i ekologii.

Organizatorem NBDC 2022 jest Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu.

Lokalny Komitet Organizacyjny

• Przewodnicząca: dr Anna Michalska-Ciechanowska, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Polska
  • Przewodniczący: prof. Adam Figiel, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Polska

Norweski Komitet Organizacyjny