Zmarła prof. dr hab. Janina Kuczera

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

wstazka.pngZ głębokim żalem zawiadamiamy, że dnia 15 września 2022 roku
odeszła od nas na wieczny spoczynek w wieku 97 lat

Prof. dr hab. JANINA KUCZERA

Była współorganizatorem i wieloletnim pracownikiem Katedry Fizyki i Biofizyki (1952-1996); pełniła funkcję prodziekana Wydziału Rolniczego (1987-1990); była konsultantem w zakresie techniki pomiarów izotopowych w Klinice Chorób Wewnętrznych Akademii Medycznej we Wrocławiu. Była członkiem Komisji Błon Biologicznych Komitetu Cytobiologii PAN, Komisji Biologii Molekularnej i Biotechnologii Wrocławskiego Oddziału PAN, Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Biofizycznego, Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Biologii Komórki. Była dyrektorem oraz współorganizatorem międzynarodowych Szkół „Biophysics of Membrane Transport”.

Została odznaczona Złotym Krzyżem Zasługi, Krzyżem Kawalerskim Orderu Odznaczenia Polski, wieloma nagrodami Rektora, w tym medalem „Za Zasługi dla Akademii Rolniczej we Wrocławiu”, a także była wyróżniona Nagrodą Ministra.

Odszedł od nas zasłużony i wyjątkowo życzliwy dydaktyk i naukowiec, lubiany przez studentów i pracowników.

Wyrazy głębokiego współczucia Rodzinie i Bliskim składają

Rektor, Senat, Dziekan oraz cała społeczność akademicka
Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu

Data i miejsce uroczystości pogrzebowych zostaną przekazane w późniejszym terminie.