Zmarła prof. dr hab. inż. Elżbieta Szulkowska-Wojaczek

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

wstazka.pngZ głębokim żalem zawiadamiamy, że 20 grudnia 2023 roku zmarła

ś.p. prof. dr hab. inż. Elżbieta Szulkowska-Wojaczek

wieloletni pracownik Wydziału Biologii i Hodowli Zwierząt Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, wybitna uczona, hydrobiolog, limnolog, specjalista chowu i hodowli ryb i gospodarki stawowej, pracownik Katedry Limnologii i Rybactwa Wyższej Szkoły Rolniczej we Wrocławiu (kierownik katedry w latach 1982-2007), prodziekan Wydziału Zootechnicznego w latach 1984–1991.

Członek Komisji Ochrony Środowiska PAN Oddział Wrocław, Rady Naukowej Instytutu Kształtowania Środowiska Oddział Wrocław, Sekcji Rybactwa i Owadów Użytkowych KBN, Komitetu Redakcyjnego Electronic Journal of Polish Agricultural Universities (EJPAU) oraz Międzyuczelnianego Ośrodka Metodycznego Akademii Rolniczych Komisji ds. Dydaktyki MEN – Sekcji Ochrony Środowiska. Przewodnicząca Rady Programowej Kierunku Rybactwo (2001–2008) i wieloletnia przewodnicząca Komisji ds. Badań Naukowych na Wydziale Biologii i Hodowli Zwierząt, wychowawca pokoleń studentów, promotor prac magisterskich i doktorskich, autorka publikacji naukowych i popularnonaukowych.

Wyróżniona nagrodami Rektora i nagrodą Ministra Edukacji Narodowej oraz odznaczona odznaką „Zasłużony dla Województwa Wrocławskiego i Miasta Wrocławia”, Złotą Odznaką „Za zasługi dla Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej”, medalem „Za Zasługi dla Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu”, medalem Komisji Edukacji Narodowej, Złotym Krzyżem Zasługi, Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Odeszła od nas osoba wyjątkowo życzliwa i lubiana przez studentów i pracowników.

Wyrazy głębokiego współczucia Rodzinie i Bliskim składają Rektor i Senat oraz cała społeczność  Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się 29 grudnia 2023 (piątek) o godz. 11.30
w Kościele pw. Św. Wawrzyńca przy ul. Bujwida we Wrocławiu.