Zmarł prof. Jerzy Kowalski

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że odszedł od nas

krzyzyk.png

prof. Jerzy Kowalski

Rektor Akademii Rolniczej w latach 1990-1996

Zmarł 30 marca 2022 roku w wieku 89 lat po długiej i ciężkiej chorobie.

Był nie tylko wspaniałym nauczycielem akademickim i wychowawcą wielu pokoleń naukowców i specjalistów, profesorem i inżynierem środowiska specjalizującym się w zakresie geologii i hydrogeologii inżynierskiej, ochrony i kształtowania środowiska wodnego oraz budownictwa ziemnego. Przede wszystkim był człowiekiem oddanym swojej Alma Mater, uczelni, z którą związany był najpierw jako student, potem jako pracownik naukowy i dydaktyk, wreszcie jako rektor, który w trudnym czasie przemian wprowadził wtedy Akademię Rolniczą, a dzisiaj Uniwersytet Przyrodniczy w nową rzeczywistość.

Rodzinie i Bliskim Zmarłego Rektora

wyrazy głębokiego współczucia składają
Rektor i Senat
Dziekan Wydziału Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji