Zmarł prof. dr hab. Stanisław Jasek

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Z żalem zawiadamiamy, że dnia 13 grudnia 2021 roku zmarł

krzyzyk.png

prof. dr hab. Stanisław Jasek

Wieloletni pracownik Zakładu Hodowli Trzody Chlewnej, kierownik Katedry Hodowli Trzody Chlewnej.

Pełnomocnik rektora ds. kół naukowych, członek rzeczoznawca Okręgowego Ośrodka Rzeczoznawców i Doradztwa SiTR we Wrocławiu, przewodniczący jury ds. wyceny trzody chlewnej na regionalnych wystawach zwierząt, członek Komisji Hodowli Trzody Chlewnej przy Ministerstwie Rolnictwa oraz Zespołu P06 KBN.

Odznaczony Brązowym i Złotym Krzyżem Zasługi oraz Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Medalem Komisji Edukacji Narodowej oraz odznakami „Zasłużony dla Akademii Rolniczej we Wrocławiu”, „Zasłużony dla Województwa Wrocławskiego i Miasta Wrocławia” oraz „Zasłużony dla Opolszczyzny”.

Wybitny uczony,  zootechnik, wychowawca wielu pokoleń młodzieży, promotor prac doktorskich i magisterskich, autor wielu publikacji naukowych i popularnonaukowych.

Wyrazy współczucia Rodzinie i Bliskim składa
cała społeczność akademicka
Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu

Uroczystość pogrzebowa odbędzie się we wtorek 21 grudnia 2021 roku o godz. 14.40 na Cmentarzu Osobowickim we Wrocławiu.