Zmarł dr hab. inż. Krystyn Chudoba, prof. uczelni

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

krzyz.png Z głębokim żalem zawiadamiamy, że dnia 12 września 2023 roku zmarł

ś.p. dr hab. inż. Krystyn Chudoba, prof. uczelni

wieloletni pracownik Wydziału Biologii i Hodowli Zwierząt, wybitny uczony i zootechnik,
specjalista z zakresu cyfrowego programowania maszyn i komputerów,
ekspert w dziedzinie mikrokomputerowego systemu hodowlanego owiec, członek Senatu Uczelni, Uczelnianej Komisji Dyscyplinarnej dla Studentów, Odwoławczej Komisji Dyscyplinarnej dla Studentów, Rzecznik Dyscyplinarny dla Studentów.

Od 2002 roku redaktor merytoryczny Zeszytów Naukowych Uniwersytetu Przyrodniczego – serii Biologia i Hodowla Zwierząt.

Prezes „Oddziału Wrocławskiego Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego”, członek Komisji Egzaminacyjnej przy Marszałku Województwa Dolnośląskiego ds. Przewodników Sudeckich oraz członek Rady Parków Krajobrazowych Dolnego Śląska.

Za działalność społeczną odznaczony m.in. Odznaką Honorową „Za Zasługi dla Miasta Wrocławia i Województwa Wrocławskiego” oraz Srebrnym i Złotym Krzyżem Zasługi.

Wyrazy głębokiego współczucia Rodzinie i Bliskim składają

Rektor, Senat oraz cała społeczność akademicka Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się 18 września 2023 roku (poniedziałek) o godz. 13.00

Mszą świętą w Kościele pw. Św. Wawrzyńca przy ul. Bujwida we Wrocławiu