Zaproszenie na wystawę w Galerii Linia

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

W dniu 04.10.2022 roku odbędzie się wystawa prac rysunkowych Zbigniewa Kuriaty, absolwenta Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu (dawniej Akademia Rolnicza), I-go rocznika kierunku Budownictwo. Prezentacja prac organizowana jest z okazji 50 lat Kierunku Budownictwa na naszej Uczelni i spotkania osób, które jako pierwsze ten kierunek ukończyły.

20 pokazanych rysunków wykonano tuszem na kartonie w formacie 11 × 14 cm, a tematem jest przede wszystkim przyroda w różnych porach roku i dnia. Autor stara się pokazać nie tylko konkretne miejsce, ale i oddać nastrój jaki w danej chwili z tym miejscem jest związany. Bardzo skromne środki wyrazu, biała kartka papieru i kreska czarnym tuszem, muszą wystarczyć aby budować atmosferę fragmentu krajobrazu w konkretnym momencie.

Na otwarcie wystawy o godz. 10.00, zapraszamy do Galerii Linia, prowadzonej przez Katedrę Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Galeria mieści się w Centrum Dydaktyczno-Naukowym Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, przy pl. Grunwaldzkim 24a, budynek C3, wejście od strony pl. Grunwaldzkiego.

z_kuriata_zapomniane_mogily.jpg

z_kuriata_wieczorny_nastroj.jpg

z_kuriata_poranek_nad_jeziorem.jpg

magnacarta-logo.jpglogo European University Associationlogo HR Excellence in Researchprzejdź do bip eugreen_logo_simple.jpgica-europe-logo.jpglogo-1.png