SZCZEPCIObus na UPWr – akcja szczepień dla studentów w mobilnym punkcie MPK

szczepciobus-harmonogram.jpg

Miasto Wrocław wspólnie z rektorami wrocławskich uczelni wyższych organizuje akcję szczepień studentów w mobilnych punktach. Od 1 października SZCZEPCIObus jest do dyspozycji studentów, którzy rozpoczynają naukę w stolicy Dolnego Śląska.

SZCZEPCIObus, czyli mobilny punkt szczepień MPK, kursuje po Wrocławiu i Dolnym Śląsku. W tym czasie odwiedzając przeszło 80 lokalizacji przejechał ponad 1,5 tys. km. Autobus został przystosowany sanitarnie w taki sposób, aby można było przeprowadzać w nim szczepienia w sposób bezpieczny. Pod tym względem nie różni się on niczym od stacjonarnych punktów szczepień.

Szczepienia dla studentów Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu przebiegać będą następująco:

• Kampus przy Placu Grunwaldzkim
    7 października od godz. 13.00 do godz. 16.00, pl. Grunwaldzki 24A, przy budynku CDN

• Kampus na Biskupinie
    22 października od godz. 10.00 do godz. 15.00, ul. Chełmońskiego 43, koło pływalni

Aby zaszczepić się w SZCZEPCIObusie wystarczy mieć ukończone 18 lat i posiadać przy sobie dokument tożsamości. Nie jest wymagana wcześniejsza rejestracja. Do wyboru będą dwa rodzaje szczepionki: Johnson&Johnson (1 dawka) albo Pfizer (2 dawki).

magnacarta-logo.jpglogo European University Associationlogo HR Excellence in Researchprzejdź do bip eugreen_logo_simple.jpgica-europe-logo.jpglogo-1.png