Ogłoszenia

Konkurs na najlepszą pracę dyplomową z dziedziny badań kosmicznych – edycja 2021

Polska Agencja Kosmiczna ogłasza Konkurs o Nagrodę Prezesa Polskiej Agencji Kosmicznej za najlepszą pracę dyplomową z dziedziny badań kosmicznych – edycja 2021.

Uczestnikami Konkursu mogą być osoby, które w roku akademickim poprzedzającym przyznanie nagrody ukończyły na polskiej uczelni wyższej studia wyższe l-go lub Il-go stopnia oraz złożyły, otrzymując pozytywną ocenę, pracę dyplomową z dziedziny badań kosmicznych.

Tematyka zgłaszanych prac powinna obejmować zagadnienia z zakresu szeroko rozumianych badań kosmicznych, zarówno w aspekcie teoretycznym jak i rozwiązań praktycznych, związków i wpływu aktywności ludzkości w zakresie badań i eksploracji przestrzeni kosmicznej oraz wykorzystania technologii kosmicznych na ewolucję i rozwój różnych dziedzin nauki i życia gospodarczego, społecznego i politycznego.

Na  zwycięzców czekają nagrody finansowe oraz możliwość współpracy z POLSA m. in. poprzez prezentację prac na jednym z  branżowych wydarzeń. Pula nagród wynosi 24 tys. złotych.

W osobnych kategoriach zostaną ocenione prace magisterskie oraz inżynierskie i licencjackie. Dopuszczalne są zgłoszenia indywidualne oraz prace stworzone zespołowo.

Termin zgłoszeń (decyduje data wpływu do Agencji) upływa 10 listopada 2021 r.

Rozstrzygnięcie nastąpi do 6  grudnia 2021 r., a opublikowanie wyników do 10 grudnia 2021 r.

Pliki do pobrania