BIM jest przyszłością - wspólny projekt PWr, UPWr i DOIIB
Dwa ośrodki naukowe: Katedra Budownictwa Wydziału Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu oraz Katedra Budownictwa Ogólnego Wydziału Budownictwa Lądowego i Wodnego Politechniki Wrocławskiej, a także Dolnośląska Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa połączyły siły i nawiązały współpracę w zakresie technologii BIM.
W ramach współpracy planowane są liczne działania popularyzujące technologię BIM w budownictwie wśród studentów wrocławskich uczelni, a także pogłębiające wiedzę i praktyczne umiejętności. Zapraszamy do uczestnictwa studentów studiów inżynierskich i magisterskich w organizowanych wykładach, szkoleniach, warsztatach z czołowymi przedsiębiorstwami budowlanymi i specjalistami.
Wydarzenie otwierające
Wydarzenie „BIM we Wrocławiu” odbędzie się na platformie Zoom 6 grudnia 2021 r. o godzinie 18.00. Prosimy o zarezerwowanie około 2 godzin na spotkanie. Link zostanie udostępniony przed wydarzeniem.
Zaproszeni Goście: Dariusz Kasznia oraz Maciej Dejer. Podczas wydarzenia prelegenci opowiedzą czym jest technologia BIM i podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniami.
Wydarzenie skierowane jest do studentów studiów inżynierskich i magisterskich, inżynierów budownictwa, geodezji oraz architektów. Wszystkie osoby obecne w wydarzeniu otrzymają certyfikat uczestnictwa. Warunkiem otrzymania certyfikatu udziału w wydarzeniu jest wypełnienie formularza rejestracyjnego.
Strona wydarzenia na Facebooku
Czym jest BIM?
BIM (ang. Building Information Modeling) to koncepcja, która całkowicie zmienia podejście do projektowania, realizacji inwestycji i zarządzania budynkiem. Modelowanie informacji umożliwia ciągły i natychmiastowy dostęp do bieżących informacji o projekcie i wszystkich kosztach. Jest to proces lub metoda zarządzania informacjami związanymi z obiektami i projektami w celu koordynacji licznych danych wejściowych i wyjściowych przy użyciu wspólnej cyfrowej reprezentacji fizycznych i funkcjonalnych właściwości dowolnego obiektu budowlanego (zarówno kubaturowych, jak i infrastrukturalnych, w tym liniowych). Obejmuje on cały cykl życia obiektu budowlanego od planowania inwestycji przez fazy projektowania i realizacji, a także zarządzania i utrzymania aż po jego rozbiórkę. W trakcie eksploatacji zasobów budowlanych BIM wspiera również ich remonty, przebudowę czy rozbudowę.