Zmarła prof. Maria Nikołajczuk

29 sierpnia 2024 roku zmarła prof. Maria Nikołajczuk, wychowawczyni wielu pokoleń lekarzy weterynarii, współtwórczyni i wieloletnia kierownik zespołu immunologii i prewencji weterynaryjnej Wydziału Medycyny Weterynaryjnej

sp.pngZ głębokim żalem zawiadamiamy, że dnia 29.08.2024 w wieku 94 lat zmarła

ŚP.

prof. dr hab. n. wet. Maria NIKOŁAJCZUK

Wychowawczyni wielu pokoleń lekarzy weterynarii, współtwórczyni i wieloletnia kierownik zespołu immunologii i prewencji weterynaryjnej Wydziału Medycyny Weterynaryjnej, inicjatorka utworzenia w 1988 roku Katedry Prewencji i Immunologii Weterynaryjnej, wprowadzenia do programu studiów weterynaryjnych przedmiotu Immunologia Weterynaryjna, powstania Pro Animali – pierwszej spin-off spółki Akademii Rolniczej we Wrocławiu produkującej dwa autorskie leki weterynaryjne.

Za swoje zasługi Pani Profesor była wielokrotnie odznaczana, m.in. Medalem Edukacji Narodowej, Złotym Krzyżem Zasługi, Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Żegnamy wybitnego naukowca, wzór rzetelności naukowej, osobę niezwykle przyjazną, oddaną nauce i dydaktyce.

Wyrazy głębokiego współczucia Rodzinie i Bliskim składają

Rektor, Senat, Dziekan, Pracownicy Katedry Immunologii, Patofizjologii i Prewencji Weterynaryjnej

oraz cała społeczność Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu

Uroczystość pogrzebowa odbędzie się w piątek 6 września 2024 o godzinie 14.00 na Starym Cmentarzu p.w. Św. Józefa przy ulicy Ogrodowej 39 w Łodzi.

30.08.2024
pro memoria

magnacarta-logo.jpglogo European University Associationlogo HR Excellence in Researchprzejdź do bip eugreen_logo_simple.jpgica-europe-logo.jpglogo-1.png