Przemówienie przewodniczącej Samorządu Studentów UPWr – Anny Lipowskiej

Wysoki Senacie,
Szanowni Goście,
Drogie koleżanki, Drodzy koledzy,

dzisiejszy dzień jest dla nas wszystkich niezwykle ważny. Po raz kolejny przeżywamy rozpoczęcie nowego roku akademickiego, a do grona społeczności akademickiej dołączają nowi członkowie. Dlatego też pozwólcie Państwo, że swoje słowa skieruję właśnie do nich.

Drodzy pierwszoroczniacy,

kilka lat temu też byłam na Waszym miejscu, co tu kryć – lekko wystraszona. Nowi ludzie, nowe wyzwania, wielka odpowiedzialność. I mnóstwo pytań w głowie: czy wybrałam dobrą uczelnię? Czy dam sobie radę na studiach? Czy odnajdę się tutaj?

Dziś wiem, że ten lęk nie był wyjątkowy, że każdy z Nas, kiedy podejmuje wyzwanie swojego życia, bo przecież studia takim wyzwaniem są, przeżywa chwilę niepewności i zwątpienia. Dziś też mogę Wam powiedzieć, że dacie radę. Z perspektywy tych kilku lat, które minęły od tamtego pierwszego dnia pełnego lęku, wiem, że studia okażą się najlepszym czasem w Waszym życiu. Poznacie świetnych ludzi, nawiążecie przyjaźnie, zdobędziecie doświadczenia, które zabierzecie ze sobą w dorosłość. Studia to nie tylko nauka, ale musicie znaleźć swój „złoty środek”.

Dlatego też chcę Was zachęcić do czynnego udziału w życiu Uczelni, angażowania się w inicjatywy samorządu oraz przynależności do kół naukowych i organizacji. To podczas zajęć dodatkowych będziecie mogli realizować swoje pomysły i pasje, jednocześnie ucząc się wielu przydatnych i ciekawych rzeczy.

Drogie koleżanki i drodzy koledzy, życzę Wam wielu sukcesów i pomyślności na studiach i kiedy już opuścicie mury naszej Alma Mater z upragnionym dyplomem w dłoni. Zawsze dążcie do postawionych sobie celów i realizujcie swoje marzenia.

I kończąc przypomnę – nie ma studenckich sukcesów bez zaangażowania nauczycieli. W imieniu moich koleżanek i kolegów chcę więc podziękować wszystkim nauczycielom akademickim za cierpliwość i trud włożony w naszą edukację. To dzięki Wam możemy realizować swoje marzenia!