Prof. Tomasz Hadaś

1. W pracy naukowca najbardziej cenię…
Swobodę i niezależność, ciągłe główkowanie, planowanie; ale też kontakt z innymi naukowcami, bo warto ich słuchać i się inspirować - chociaż nie zawsze i nie wszystkich ;)

2. Moje naukowe inspiracje (ludzie, badania?)

Na ten moment nie mam konkretnych ludzi i badań; myślę, że AI dużo zmieni, ale nie w sferze przełomowych odkryć.

3. Co przyniesie nam nauka w najbliższej przyszłości, jaki będzie uniwersytet?

Edukacja będzie bardziej spersonalizowana, bliższa tutoringowi niż edukacji masowej; nauka będzie bardziej nakierowana na rozwiązywanie konkretnych problemów postawionych przez otoczenie społeczno-gospodarcze, ze względu na zbyt niskie finansowanie badań podstawowych (niestety).

4. W życiu najważniejsze jest…

Zdrowie :)

04.01.2024