Dr Żaneta Król-Kilińska

1. W pracy naukowca najbardziej cenię…

Innowacyjność i możliwość wprowadzania rzeczywistych zmian w przemyśle przez opracowywanie nowych technik modyfikacji biopolimerów. To fascynujące doświadczenie, gdy widzę, że moje badania mają potencjał przyczynić się do poprawy jakości i bezpieczeństwa produktów spożywczych.

2. Moje naukowe inspiracje (ludzie, badania?)

Moje naukowe inspiracje czerpię głównie od mojego promotora doktoratu i obecnego mentora, prof. Andrzeja Jarmoluka. Jego pasja do nauki, oddanie w rozwijaniu innowacyjnych podejść oraz zdolność do inspirowania innych uczyniły go dla mnie wzorem do naśladowania. Jego wsparcie i wskazówki były kluczowe w znalezieniu mojej własnej ścieżki naukowej. Jego zaangażowanie jest dla mnie nieustannym źródłem motywacji. Inspirują mnie również wybitni naukowcy, tacy jak Albert Einstein, Maria Skłodowska-Curie czy Stephen Hawking. Ich odkrycia i osiągnięcia dowodzą, że nauka jest potężnym narzędziem zdolnym do zmieniania świata na lepsze.

3. Co przyniesie nam nauka w najbliższej przyszłości, jaki będzie uniwersytet?

Przewiduję, że najbliższa przyszłość przyniesie rewolucyjne innowacje, które odmienią nasze postrzeganie świata. Technologie, takie jak modyfikacja biopolimerów, mogą zrewolucjonizować przemysł spożywczy, prowadząc do bardziej zrównoważonej i efektywnej produkcji. Uniwersytet przekształci się w miejsce intensywnej interdyscyplinarnej współpracy, gdzie naukowcy z różnych dziedzin będą wspólnie pracować nad rozwiązywaniem globalnych wyzwań.

4. W życiu najważniejsze jest…

W życiu najważniejsze jest znalezienie pasji i sensu w tym, co robimy. Dążenie do celów naukowych i zdobywanie wiedzy przynosi nie tylko satysfakcję zawodową, ale także przyczynia się do osobistego rozwoju. Ważne jest również dzielenie się naszą wiedzą i doświadczeniem z innymi, aby wspólnie przyczyniać się do postępu społeczeństwa i świata.

04.01.2024
badania