Animacje o dyscyplinach: zootechnika i rybactwo

Siódma animacja z cyklu „Wiemy jak", poświęcona dyscyplinie zootechnika i rybactwo, przedstawia najważniejsze zagadnienia związane z dobrostanem zwierząt i bioróżnorodnością, nad którymi pracują naukowcy UPWr.

Cykl filmów animowanych „Wiemy jak” poświęcony jest wiodącym dyscyplinom naukowym, w których UPWr prowadzi kształcenie studentów i doktorantów oraz badania naukowe.

Film o zootechnice i rybactwie porusza m.in. temat dobrostanu zwierząt, dbania o zdrowie stad i hodowli oraz przemysłu mięsnego. Animacja dotyka także tematu właściwego odżywiania zwierząt, badań behawioralnych prowadzonych nad ich stresem, jak również wpływu mikrozanieczyszczeń zbiorników wodnych na ryby.

badania