Wyzwanie Kiplin „Get Active" – krok ku zdrowszej przyszłości

W ramach inicjatywy łączącej technologię z promowaniem aktywności fizycznej, Uniwersytet w Angers ogłosił wyzwanie „Get Active". To wydarzenie, zaplanowane na okres od 8 do 28 kwietnia 2024 roku, ma przeciwdziałać negatywnym skutkom siedzącego trybu życia. Ponadto, stanowi zaproszenie do przyjacielskiej rywalizacji między uczelniami wchodzącymi w skład sojuszu EU GREEN.

W ramach inicjatywy na rzecz zrównoważonych i zdrowych kampusów, prowadzonej przez sojusz EU GREEN, wyzwanie „Get Active" zostało stworzone jako środek przeciwdziałający siedzącemu trybowi życia, który jest powszechny we współczesnym społeczeństwie. Dzięki wykorzystaniu aplikacji mobilnej Kiplin, Uniwersytet w Angers zachęca społeczność akademicką do wzięcia udziału w konkursie, który łączy w sobie elementy przyjaznej rywalizacji i aktywności fizycznej.

Projekt „Get Active" jest wspólnym przedsięwzięciem sześciu uniwersytetów z Sojuszu EU GREEN, wśród których znajdują się Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu oraz instytucje z Portugalii, Rumunii, Niemiec, Hiszpanii i Irlandii. Uczestnictwo w wyzwaniu nie tylko stanowi okazję do sprawdzenia własnej fizycznej kondycji, ale również wzmacnia poczucie przynależności i jedności w obrębie społeczności akademickich.

Jak to działa?

Zasady wyzwania „Get Active" są jasne i skonstruowane w taki sposób, by maksymalnie zwiększyć liczbę uczestników. Uczestnicy organizują się w zespoły do pięciu osób, zbierając punkty za każdy zrobiony krok. Im więcej się poruszają, tym wyżej ich drużyna znajduje się w rankingach. System punktowy jest zróżnicowany, co pozwala docenić każdy przebyty krok, podkreślając znaczenie każdego wysiłku na drodze do osiągnięcia wspólnego sukcesu.

Punktacja:

• 1 punkt za każdy z pierwszych 10 000 kroków
  • 0,5 punktu za kroki od 10 001 do 20 000
  • 0,1 punktu za każdy krok powyżej 20 000

Ten dostępny dla wszystkich system punktowy gwarantuje, że każdy uczestnik, bez względu na swój poziom sprawności, może mieć wkład w sukces swojego zespołu.

Zbierz drużynę, pobierz aplikację i nabijaj kroki!

Ale wyzwanie „Get Active" to nie tylko rywalizacja w liczeniu kroków. Aplikacja Kiplin wzbogaci doświadczenie o interaktywne zadania i quizy, zachowując wysokie zaangażowanie uczestników oraz oferując szanse na zdobycie dodatkowych punktów. Zintegrowany system wiadomości umożliwia płynną wymianę informacji między członkami zespołów a całą społecznością biorącą udział w wyzwaniu. Wydarzenie zakończy się ceremonią wręczenia nagród w trzech kategoriach: indywidualnej, zespołowej i uniwersyteckiej.

Szczegółowe wskazówki dotyczące korzystania z funkcji liczenia kroków dla użytkowników systemów Android i iOS umożliwiają aktywne uczestnictwo każdemu. Kod dostępu, udostępniony przez Uniwersytet w Angers, zapewnia bezpieczny i wyłączny dostęp do wyzwania.

Jak podkreślają organizatorzy, „Get Active" to inicjatywa zmierzająca ku zdrowszej i bardziej zintegrowanej społeczności akademickiej, demonstrująca jak technologia może sprzyjać dobremu samopoczuciu, wzmacniać poczucie wspólnoty i przełamywać bariery geograficzne.

wydarzenia