Dzień Ziemi z EU GREEN

UPWr dołączył do obchodów Światowego Dnia Ziemi w ramach sojuszu EU GREEN – studenci mieli okazję zażyć trochę ruchu, porozmawiać o well-being, ale też posprzątać tereny wokół Odry, czy wziąć udział w warsztatach sadzenia roślin.

W słoneczny, choć chłodny poranek 22 kwietnia, z okazji obchodów Dnia Ziemi, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu zaprosił studentów na dzień pełen aktywności mających na celu zwrócenie uwagi na ochronę środowiska naturalnego. Tegoroczny Dzień Ziemi na UPWr odbył się w ramach współpracy sojuszu EU GREEN.

Dzień rozpoczął się na dziedzińcu przed budynkiem Centrum Dydaktyczno-Naukowego, gdzie uczestnicy zgromadzili się na oficjalne przywitanie. Organizatorzy przedstawili cele i założenia Dnia Ziemi, podkreślając wagę inicjatyw proekologicznych i roli każdego z nas w ochronie przyrody.

fot. Martyna Kostrzycka

Pod okiem Agnieszki Wróblewskiej, uczestnicy mieli okazję wziąć udział w sesji rozciągania, co było nie tylko idealnym sposobem na rozpoczęcie dnia, ale również przypomniało o znaczeniu aktywności fizycznej.

Po energetyzującej sesji przyszedł czas na krótką przerwę, podczas której uczestnicy mogli sięgnąć po zdrowe przekąski. Woda, świeże owoce i napoje były dostępne dla każdego, kto potrzebował chwili relaksu, ciesząc się jednocześnie lekką, przyjazną atmosferą.

fot. Martyna Kostrzycka

Przed godziną 10 studenci rozpoczęli sprzątanie terenów przy wałach nad Odrą, nieopodal Mostu Szczytnickiego. Wyposażeni w rękawiczki i worki na śmieci, ochotnicy zbierali odpady, a najbardziej zaangażowani mieli szansę na wygranie atrakcyjnych nagród, co dodatkowo motywowało do działania. Uczestnicy nie tylko przyczynili się do zmiany lokalnej przestrzeni, ale też dali godny naśladowania przykład dbałości o stan naszej planety.

Ponadto, studenci pobrali aplikację Kiplin, założyli drużynę i wzięli udział w wyzwaniu Get Active – kolejnej inicjatywie, którą UPWr realizuje wspólnie z pozostałymi członkami sojuszu EU GREEN.

fot. Adrianna Hołdys

W tym samym czasie, w bibliotece budynku Geo-Info-Hydro, miały miejsce warsztaty skupiające się na well-being w życiu studentów. Podczas przerwy na kawę i pizzę, uczestnicy dzielili się swoimi przemyśleniami na temat zdrowia psychicznego i znaczenia odpoczynku, co było doskonałą okazją do networkingu i wymiany doświadczeń.

fot. Aneta Lewandowska

Dzień zakończył się warsztatami z sadzenia roślin. Studenci otrzymali niezbędne materiały: rękawiczki, doniczki, ziemię i rośliny, które potem mogli zabrać do domu. To symboliczne działanie podkreśliło znaczenie osobistego wkładu w tworzenie zielonej przyszłości.

Dzień Ziemi na Uniwersytecie Przyrodniczym miał za zadanie nie tylko wysunąć na pierwszy plan ekologię i zdrowy tryb życia, ale również zintegrować społeczność wokół wspólnego celu: dbania o naszą planetę.

ah

Galeria zdjęć