eu_green_logo_szare.png

Entrepreneur journey

W ramach programu  Entrepreneur Journey w dniach 10.04-11.04.24 jednocześnie we wszystkich  uczelniach sojuszu EU GREEN organizowane są Innovation Days, które pozwolą na zmierzenie się społeczności akademickiej z realnymi wyzwaniami z otoczenia gospodarczego. Dzięki obecności i zaangażowaniu mentorów z naszej uczelni, umożliwiamy wymianę wiedzy i doświadczeń w kluczowych obszarach, takich jak zrównoważona gospodarka wodna, czy bioróżnorodność. Międzynarodowa społeczność akademicka będzie miała okazję do weryfikacji swoich pomysłów i dyskusji z naszymi ekspertami, których sylwetki prezentujemy poniżej.

Mamy nadzieję, że wydarzenie pozwoli na nawiązanie nowych kontaktów, umożliwiających dalszą współpracę w ramach sojuszu.

Pliki do pobrania

Innovation Days

10 i 11 kwietnia zapraszamy do wzięcia udziału w warsztatach Innovation Days – kolejnym wydarzeniu z cyklu EU GREEN Entrepreneur Journey (program szkoleniowy dotyczący zakładania i strategii rozwoju start-upu technologicznego). Warsztaty pozwolą uczestnikom nauczyć się, jak stworzyć pierwsze założenia i plan biznesowy spółki.

Warsztaty odbędą się stacjonarnie w godzinach 8:00-17:00 w siedzibie Centrum Badawczo-Rozwojowego UPWr.

Pierwszego dnia uczestnicy dowiedzą się, jak używać jednego z najpopularniejszych na świecie szablonów modelu biznesowego Business Model Canvas oraz nabędą praktyczną wiedzę z zakresu tworzenia biznes planu popartą ćwiczeniami. Do zadań uczestników należeć będzie między innymi:

  • przeprowadzenie analizy potwierdzającej potrzebę rynkową,
  • przygotowanie modelu biznesowego,
  • identyfikację odpowiednich źródeł finansowania,
  • planowanie strategii i rozwoju spółki.

Drugiego dnia uczestnicy przystąpią do stworzenia założeń własnego startupu z zastosowaniem nabytej wiedzy. Zwieńczeniem prac będą prezentacje poszczególnych zespołów w formie pitch deck. 

Tegoroczne warsztaty organizowane będą w ramach szeroko pojętych dwóch obszarów tematycznych:

  • żywność, rolnictwo, zrównoważony rozwój,
  • bioróżnorodność.

ZAPISY NA WARSZTATY

Program warsztatów

Dzień pierwszy: 8:00-17:00

  • Przywitanie, tour the table
  • Generowanie pomysłów na startup – metoda Trendy vs Rynki; Now, How, Wow
  • Walidacja pomysłu – Research, wywiady
  • Value Proposition, Jobs To Be Done – czego potrzebuje nasz klient?
  • Prototypowanie i testowanie – prototypy fizyczne, storyboard
  • Business Model Canvas – jak to wszystko poukładać?
  • Pitching – podstawy dobrej komunikacji biznesowej
  • Podsumowanie, dyskusja

Dzień drugi (zajęcia praktyczne): 8:00-17:00

  • Generowanie pomysłów na startup – metoda Trendy vs Rynki; Now, How, Wow (praktyka)
  • Walidacja pomysłu – Research, ewentualnie wywiady (praktyka)
  • Value Proposition, Jobs To Be Done – czego potrzebuje nasz klient? (praktyka)
  • Prototypowanie i testowanie – prototypy fizyczne, storyboard (praktyka)
  • Business Model Canvas – jak to wszystko poukładać? (praktyka)
  • Pitching – podstawy dobrej komunikacji biznesowej (praktyka)
  • Podsumowanie, dyskusja

W trakcie trwania warsztatów organizator przewiduje przerwy kawowe i drobny poczęstunek.

Prowadzący

Radosław Ratajczak

Radosław Ratajczak – CEO SHOPA Design & Strategy, ekspert z zakresu projektowania produktów i usług. Chief Design Officer oraz co-founder w startupie Modino.io. Twórca i przez 10 lat Dyrektor Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości w Bydgoszczy. Były Dyrektor Regionalnego Centrum Innowacyjności – Centrum Transferu Technologii Politechniki Bydgoskiej. Pracował jako User Experience Specialist w Centralnym Ośrodku Informatyki w Warszawie. Absolwent programu Top 500 Innovators. Z pasją zajmuje się strategiami biznesowymi, przedsiębiorczością i innowacjami. Orędownik zasady "less is more". Prywatnie zapalony żeglarz i narciarz.

Profil na LinkedInie

Paweł Żebrowski

Paweł Żebrowski – COO SHOPA Design & Strategy, trener i metodyk z zakresu projektowania produktów i usług. Business Development Manager w startupie Modino.io. Specjalista ds. User Experience w Netcomp-Intrasoft, firmie informatycznej pracującej na rzecz Komisji Europejskiej. Absolwent Uniwersytetów Szczecińskiego i Uniwersytetu Warszawskiego oraz programu Top 500 Innovators na Uniwersytecie Stanforda w USA. Szkolił oraz tworzył rozwiązania na rzecz takich firm jak Simplicardiac, CIECH S.A., Synoptis Pharma, TOYOTA Central Europe, Lingaro, NOKIA, Sokołów, PLAY czy CD Projekt RED. Wykładowca studiów Executive MBA oraz Product Manager w Zachodniopomorskiej Szkole Biznesu - Akademii Nauk Stosowanych, właściciel firmy doradczej Do More! w ramach których tworzy strategie innowacyjności, pozyskuje fundusze, przygotowuje analizy rynków zagranicznych i doradztwa w zakresie ochrony praw własności intelektualnych.

Profil na LinkedInie

Kontakt w sprawie wydarzenia:

Centrum Badawczo-Rozwojowe: cbr@upwr.edu.pl

How to start my start-up?

Zapraszamy na serię wydarzeń organizowanych w ramach programu EU GREEN Entrepreneur Journey. Ten wielowymiarowy program dedykowany jest studentom, doktorantom
i naukowcom. To niepowtarzalna okazja do wzbogacenia wiedzy oraz umiejętności potrzebnych do założenia własnego przedsiębiorstwa i rozwinięcia swojego pomysłu w ramach spółki technologicznej typu start-up.

Pierwsze z cyklu wydarzeń – Inspiration Day – zainspiruje uczestników sukcesami doświadczonych przedsiębiorców i pokaże, jakie pomysły są poszukiwane przez inwestorów. 

ZAPISY

Plan wydarzenia

10:00 – rozpoczęcie spotkania i przywitanie uczestników
10:05 – czym jest sojusz EU GREEN?
10:20 – interaktywny wywiad z Łukaszem Bzdzionem – naukowcem i prezesem weterynaryjnej spółki Bioceltix
11:00 – quiz z nagrodami dla ciekawych „Kto to wynalazł?”
11:20 – interaktywny wywiad z Aleksandrem Kłóskiem, MBA, partnerem zarządzającym funduszu YouNickMint, od 20 lat wspierającym inwestycje i rozwój polskich start-upów life science
12:00 – co oferuje Entrepreneur Journey?
12:15 – ogłoszenie wyników quizu

Goście

Zapraszamy  dwóch wyjątkowych gości, którzy opowiedzą o zakładaniu start-upu z punktu widzenia naukowca będącego jednocześnie prezesem spółki oraz z punktu widzenia inwestora.

Pierwsza część wydarzenia to rozmowa z Łukaszem Bzdzionem. Łukasz – kiedyś student, doktorant w IITD PAN i naukowiec – jest teraz prezesem weterynaryjnej spółki giełdowej Bioceltix. Bioceltix opracowuje leki weterynaryjne oparte na komórkach macierzystych do leczenia zwierząt towarzyszących.

Łukasz Bzdzion

Spotkanie on-line to niepowtarzalna okazja do udziału w interaktywnym wywiadzie z Łukaszem i zadania dowolnych pytań na temat tworzenia i rozwijania start-upu. Zapytajmy od czego zacząć karierę startupowca? Co na początku było najtrudniejsze? Jakich błędów nie popełniać? Co Łukasz zrobiłby teraz  inaczej, gdyby mógł cofnąć czas?

Łukasz jest jednym z nas – naukowcem, który po doktoracie stał się przedsiębiorcą. Jego unikalne doświadczenie na polskim rynku start-upów i biologicznych leków weterynaryjnych to skarbnica wiedzy. Tego w sieci nie znajdziecie i w e-booku nie przeczytacie.

Więcej na temat profilu gościa.

Drugim gościem Inspiration Day będzie Aleksander Kłósek, zdobywca pierwszej nagrody w konkursie „Przyjazny Inwestor”.

Aleksander Kłósek

Ogłoszona jesienią zeszłego roku inicjatywa „Przyjazny Inwestor” miała na celu promocję osób, które zdaniem samych start-upów najbardziej przyczyniają się do budowy wartości spółek – nie tyle poprzez samo dostarczanie kapitału, ale także wsparcie niefinansowe. W listopadzie przedstawiciele ekosystemu nominowali 19 osób, które wchodzą w skład zespołów inwestycyjnych lub inwestują na własny rachunek. Polski ekosystem start-upowy, z ponad 3000 start-upami, 300 przestrzeniami coworkingowymi, ponad 100 funduszy venture capital, mnóstwem programów akceleracyjnych i konferencji technologicznych, jest jednym z najbardziej rozwiniętych w regionie CEE. Tworzący własne start-upy wiedzą, jak istotną kwestią dla każdego start-upu jest znalezienie właściwego inwestora i jak trudne decyzje do podjęcia stoją przed założycielami szukającymi zewnętrznego finansowania.

O ostatecznych wynikach wyborów zadecydowało otwarte głosowanie, w którym wzięli udział przedstawiciele środowiska start-upów i innowacji. Zwycięzcą okazał się nasz gość Aleksander Kłósek, partner zarządzający funduszu YouNick Mint.

Olek będzie Waszym gościem interaktywnego wywiadu oraz sesji pytań i odpowiedzi.

Od Olka możecie się dowiedzieć, gdzie szukać dobrego inwestora, jak się przygotować do rozmowy, co trzeba wiedzieć o swoim pomyśle, żeby mieć szansę na inwestycję i na co się umówić z samym sobą, żeby stworzyć fundamenty spółki giełdowej, takiej jak Bioceltix.

Organizatorem wydarzenia jest Centrum Badawczo-Rozwojowe. Kontakt w sprawie wydarzenia: cbr@upwr.edu.pl.

magnacarta-logo.jpglogo European University Associationlogo HR Excellence in Researchprzejdź do bip eugreen_logo_simple.jpgica-europe-logo.jpg