Zmarł prof. dr hab. Andrzej Filistowicz

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

krzyz.png Z głębokim żalem zawiadamiamy, że 26 sierpnia 2023 roku zmarł

śp. Prof. dr hab. Andrzej Filistowicz

Odszedł od nas wieloletni pracownik Wydziału Biologii i Hodowli Zwierząt Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Wybitny uczony i zootechnik, specjalista z zakresu genetyki i metod doskonalenia zwierząt, ekspert w dziedzinie planowania hodowli oraz konstruowania i optymalizacji programów hodowlanych.

Pełnił funkcje prodziekana, dziekana Wydziału Zootechnicznego (później Wydziału Biologii i Hodowli Zwierząt) . Był wieloletnim członkiem Senatu UPWr, licznych komisji senackich i rektorskich oraz kierownikiem Studium Podyplomowego.

Członek i ekspert PKA, przewodniczący Środowiskowej Komisji Akredytacyjnej Uczelni Rolniczych w zakresie zootechniki, członek Międzyuczelnianego Ośrodka Metodycznego Akademii Rolniczych, wiceprzewodniczący: Komitetu Nauk Zootechnicznych PAN,  Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Zootechnicznego, członek Rady Naukowej Instytutu Genetyki i Hodowli Zwierząt PAN w Jastrzębcu, Rady Naukowej Słowackiej Akademii Nauk Rolniczych oraz licznych komitetów redakcyjnych.

Koordynator współpracy między UPWr oraz Uniwersytetem Rolniczym i Leśnym w Brnie i Uniwersytetem Południowoczeskim w Czeskich Budziejowicach.

Odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Medalem Komisji Edukacji Narodowej, Złotym i Brązowym Krzyżem Zasługi, medalem „Za Zasługi dla Uniwersytetu Rolniczego i Leśnego w Brnie,” medalem „Za Zasługi dla Uniwersytetu Południowoczeskiego w Czeskich Budziejowicach”, medalem „Za Zasługi dla Uniwersytetu Rolniczego w Nitrze”. Wyróżniony nagrodą Ministra Nauki, Szkolnictwa Wyższego i Techniki, dwoma nagrodami Ministra Edukacji Narodowej oraz licznymi nagrodami Rektora UPWr.

Wychowawca wielu pokoleń młodzieży, promotor prac doktorskich i magisterskich, autor wielu publikacji naukowych i popularnonaukowych.

Odszedł od nas zasłużony i wyjątkowo życzliwy dydaktyk i naukowiec, lubiany przez studentów i pracowników.

Wyrazy głębokiego współczucia Rodzinie i Bliskim składają
Rektor, Senat, Dziekan oraz cała społeczność akademicka
Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu

Uroczystości żałobne rozpoczną się Mszą świętą
w czwartek 31 sierpnia 2023 roku o godz. 10.00 w Kościele pw.
Podwyższenia Krzyża Świętego w Kłodzku (ul. Wyszyńskiego 1).
Pogrzeb odbędzie się tego samego dnia na pobliskim cmentarzu
(ul. Dusznicka 32) o godz. 11.00.

magnacarta-logo.jpglogo European University Associationlogo HR Excellence in Researchprzejdź do bip eugreen_logo_simple.jpgica-europe-logo.jpglogo-1.png