Program studencki Lab4you Shimadzu

Program studencki Lab4you organizowany jest przez Shimadzu od 2015 roku. Główną nagrodą jest możliwość prowadzenia badań w laboratorium Shimadzu Laboratory World w Daisburgu w Niemczech – jest to jedno z najnowocześniejszych laboratoriów na świecie.

Kandydat musi spełnić określone wymagania:

• Student studiów magisterskich, doktoranckich lub post-doc
  • Posiada zaakceptowany temat pracy dyplomowej

Kandydat zgłasza się do programu przez stronę internetową, gdzie musi umieścić swoje dane, załączyć CV, posiadane certyfikaty oraz list motywacyjny, a także opisać projekt, nad którym chciałby pracować w Laboratorium Shimadzu.

Opis projektu powinien zawierać:

• Zakres projektu
  • Wokół jakiego zagadnienia skupia się pojekt
  • Cele i zadania
  • Jakie są nowatorskie aspekty tych badań?
  • Ramy czasowe pracy
  • Data rozpoczęcia (należy podać więcej niż jedną opcję, np. najwcześniejszą i najpóźniejszą możliwą datę)

Najciekawsze zagadnienie zostaje wybrane przez komisję.

Zgłoszenia można dokonać do 31 października.

Dodatkowo, w ramach zachęcenia studentów do uczestnictwa w wyjątkowym programie i wsparcia kreatywnych naukowych umysłów, firma SHIM-POL oferuje stypendium w wysokości 1000 euro dla kandydata polskiej uczelni, który pojedzie z programem do Daisburga.

magnacarta-logo.jpglogo European University Associationlogo HR Excellence in Researchprzejdź do bip eugreen_logo_simple.jpgica-europe-logo.jpglogo-1.png