Nabór wniosków dla startupów z branży EdTech oraz GreenTech

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości ogłosiła dwa nabory wniosków dla startupów z branży EdTech oraz GreenTech do udziału w krótkoterminowych programach bilateralnych dla startupów w ramach Projektu „START-UPS ARE US” (Działanie 2.29 FENG). Działanie polega na organizacji krótkoterminowych programów bilateralnych dla startupów działających w wybranych branżach gospodarki.

Bieżące nabory adresowane są dla podmiotów z działających w obszarze:

• technologii związanych z tworzeniem produktów i usług wykorzystywanych w edukacji, w szczególności opartych na technologiach informacyjnych (EdTech)
  • technologii, które pomagają zmniejszyć negatywny wpływ na środowisko, ograniczyć szkody dla środowiska powodowane przez istniejące technologie lub poprawić jakość środowiska (GreenTech/CleanTech).

Programy bilateralne obejmują komponent szkoleniowy realizowany w kraju oraz misje wyjazdowe do wybranych krajów. Misje umożliwią uczestnikom poznanie warunków funkcjonowania środowiska startupowego istniejącego w tych krajach, odbycia spotkań i nawiązania kontaktów z lokalnymi instytucjami wsparcia biznesu, potencjalnymi kontrahentami, w tym inwestorami oraz udział w wybranych targach lub konferencjach.

Wnioski o udział w programach należy złożyć za pośrednictwem Lokalnego Systemu Informatycznego dostępnego na stronie internetowej PARP. Tam również znajdą Państwo więcej informacji na temat projektu i naboru.

Nabór dla branży EdTech
w terminie: do 17 września 2024 r., godz. 16:00

Nabór dla branży GreenTech
w terminie: do 24 września 2024 r., godz. 16:00