eu_green_logo_szare.png

Koronawirus – zalecenia


Aktualne zasady dotyczące funkcjonowania Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu w czasie pandemii COVID-19


koronawirus_-_komunikaty2.jpg

Zasady ogólne

  • Zniesiony zostaje obowiązek zasłaniania ust i nosa za pomocą maseczki na terenie uczelni
  • Osoby z objawami przeziębienia (gorączka, kaszel, katar) proszone są o pozostanie w domach i kontakt z lekarzem POZ. 

 

Postępowanie w przypadku zachorowania na COVID-19

  • Pracownik UPWr, u którego zdiagnozowano COVID-19, proszony jest o poinformowanie o tym fakcie swojego bezpośredniego przełożonego, celem podjęcia decyzji o organizacji pracy zdalnej dla innych pracowników jednostki, a jeżeli jest osobą prowadzącą zajęcia – o poinformowanie również dziekana, celem podjęcia decyzji o ewentualnym okresowym przeniesieniu zajęć w tryb zdalny. 
  • Bezpośredni przełożony pracownika zgłaszającego zachorowanie na COVID-19, przekazuje informację o chorym pracowniku do prorektora ds. organizacji i rozwoju uczelni na adres: prorektor.rozwoj@upwr.edu.pl
  • Student UPWr, u którego zdiagnozowano COVID-19, proszony jest o poinformowanie o tym fakcie właściwego dziekana za pośrednictwem swojego dziekanatu, celem podjęcia decyzji o ewentualnym okresowym przeniesieniu zajęć w tryb zdalny. Dziekanat przekazuje informację o chorym studencie do prorektora ds. organizacji i rozwoju uczelni na adres: prorektor.rozwoj@upwr.edu.pl.
  • Słuchacz studiów podyplomowych lub uczestnik innej formy kształcenia, u którego zdiagnozowano COVID-19, proszony jest o poinformowanie o tym fakcie osoby odpowiedzialnej za organizację danej formy kształcenia (kierownika studiów podyplomowych, dyrektora Uniwersytetu Otwartego Trzeciego Wieku, organizatora szkolenia, kursu, warsztatu itp.), która może podjąć decyzję o okresowym przeniesieniu zajęć w tryb zdalny. Organizator danej formy kształcenia przekazuje informację o osobie chorej do prorektora ds. organizacji i rozwoju uczelni na adres: rozwoj@upwr.edu.pl.
  • Doktorant, u którego zdiagnozowano COVID-19, proszony jest o poinformowanie o tym fakcie właściwego dziekanatu (w przypadku doktorantów studiów doktoranckich) lub Biura Szkoły Doktorskiej oraz kierownika jednostki, w której realizuje pracę doktorską, celem podjęcia decyzji o ewentualnym okresowym przeniesieniu zajęć w tryb zdalny i przejścia w tryb pracy zdalnej innych pracowników jednostki), a w przypadku jeżeli jest osobą prowadzącą zajęcia dodatkowo dziekana, celem podjęcia decyzji o ewentualnym okresowym przeniesieniu zajęć w tryb zdalny. Dziekanat/Biuro Szkoły Doktorskiej przekazuje informację o chorym doktorancie do prorektora ds. organizacji i rozwoju uczelni na adres: rozwoj@upwr.edu.pl.
  • Stypendysta międzynarodowego programu mobilnościowego UPWr, u którego zdiagnozowano COVID-19, proszony jest o poinformowanie o tym fakcie Działu Współpracy z Zagranicą, który wdraża odpowiednio procedurę określoną powyżej. Dział Współpracy z Zagranicą przekazuje informację o chorym stypendyście do prorektora ds. organizacji i rozwoju uczelni na adres: rozwoj@upwr.edu.pl.
  • Mieszkaniec domu studenckiego, u którego zdiagnozowano COVID-19, proszony jest o poinformowanie o tym fakcie kierownika domu studenckiego. Kierownik domu studenckiego przekazuje tę informację do Centrum Zarządzania Budynkami i Centrum Spraw Studenckich oraz do  prorektora ds. organizacji i rozwoju uczelni na adres: rozwoj@upwr.edu.pl.
  • Dziekan, przed przekazaniem studentom i osobom prowadzącym zajęcia decyzji, o okresowym przeniesieniu zajęć w tryb zdalny, zobligowany jest do uzyskania akceptacji prorektora ds. studenckich i edukacji.
  • Organizator studiów podyplomowych lub innej formy kształcenia, przed przekazaniem słuchaczom studiów podyplomowych/uczestnikom innych form kształcenia i osobom prowadzącym zajęcia decyzji o okresowym przeniesieniu zajęć w tryb zdalny, zobligowany jest do uzyskania akceptacji prorektora ds. studenckich i edukacji. 

 

Elektroniczny obieg dokumentów

W zakresie warunków pracy i kształcenia wewnętrzny obieg dokumentów powinien, w jak największym stopniu, odbywać się wyłącznie w formie elektronicznej. Oryginały dokumentów powinny być przechowywane w jednostce, do której wpłynęły/zostały złożone i przekazywane dalej elektronicznie, np. w formie skanu. Jednostka, do której dokumenty są składane, zobowiązana jest do dokonania ich weryfikacji pod względem formalnym i przechowania w odpowiedni sposób, który zapewni należytą ochronę przed ich uszkodzeniem, zniszczeniem lub utratą.

Zasady wprowadza pismo okólne rektora nr 9/2022.

 

Od 14 do 27 marca 2022 roku kontynuowana będzie realizacja w trybie zdalnym:

  • wszystkich zajęć ogólnouczelnianych na studiach I i II stopnia oraz jednolitych studiach magisterskich (dot. zajęć z języków obcych, wychowania fizycznego, technologii informacyjnej oraz zajęć z przedmiotów z dziedziny nauk humanistycznych i społecznych, w tym kształtujących kompetencje społeczne z zakresu przedsiębiorczości, ochrony własności intelektualnej i ergonomii),
  • wykładów na studiach stacjonarnych na wszystkich kierunkach i poziomach studiów oraz wykładów na studiach niestacjonarnych na kierunku weterynaria.

O przeniesieniu w tryb zdalny zajęć z przedmiotów kierunkowych (w tym ćwiczeń laboratoryjnych) będą nadal decydowali dziekani. Niezwłocznie po podjęciu decyzji, dziekani będą informowali studentów odpowiednich kierunków.



Od 28 marca wszystkie zajęcia będą odbywały się w formie stacjonarnej w siedzibie uczelni
. Wyjątkiem są zajęcia określone w programach studiów jako prowadzone z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.

W uzasadnionych sytuacjach, w szczególności w przypadku stwierdzenia zachorowania na COVID-19, dziekan może podjąć decyzję o okresowym przeniesieniu zajęć w tryb zdalny.
 

Organizację zajęć wprowadza pismo okólne rektora nr 6/2022
 

magnacarta-logo.jpglogo European University Associationlogo HR Excellence in Researchprzejdź do bip eugreen_logo_simple.jpgica-europe-logo.jpg