Naukowe Podstawy Treningu Koni

Naukowe podstawy treningu koni

Studia podyplomowe Naukowe Podstawy Treningu Koni powstały w 1997 roku na wniosek absolwentów „Hodowli koni i jeździectwa”. W 210-godzinnym programie przedstawiane są zagadnienia dotyczące oceny przydatności koni do sportu, doskonalenia treningu koni, problemów weterynaryjnych i szkolenia jeźdźców, a także najnowsze osiągnięcia z zakresu technologii i ekonomiki produkcji rolniczej. Wykładowcami są pracownicy naukowi wyższych uczelni oraz najlepsi trenerzy w jeździectwie, także zagraniczni. Zajęcia odbywają się w Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu oraz w wybranych ośrodkach jeździeckich i na zawodach.
cena:
7 000 zł
czas trwania:
2 semestry
weekendowe   zjazdy
wrzesień 2024 r. – czerwiec 2025 r.
naukowe1.jpg

Dla kogo

Studia podyplomowe są adresowane do jeźdźców i instruktorów oraz właścicieli ośrodków hippicznych

Zdobędziesz

  • świadectwo ukończenia studiów podyplomowych wydane przez Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu na podstawie art. 160 ust. 4 ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce
  • studia podyplomowe Naukowe Podstawy Treningu Koni spełniają warunki kwalifikacji zawodowych przydatnych do prowadzenia działalności rolniczej (Rozporządzenie Ministra Rolnictwa I Rozwoju Wsi z dnia 13 lipca 2015 r, Dziennik Ustaw - rok 2018 poz. 1405 - INFOR.PL).
REKRUTACJA sprawdź zasady i terminy
DOFINANSOWANIE sprawdź jak otrzymać
Program studiów
  • Program studiów obejmuje 5 modułów:
  • 1. Organizacja lub technologia produkcji zwierzęcej, doskonalenie wartości sportowej koni.
  • 2. Ekonomika rolnictwa.
  • 3. Agrobiznes.
  • 4. Ochrona zdrowia konia.
  • 5. Trening koni.
projektnaukowe.jpg

Po studiach

Absolwent posiada wiedzę o najnowszych metodach treningu konia z uwzględnieniem jego dobrostanu, co jest przydatne w dalszym doskonaleniu jego umiejętności instruktorskich i trenerskich.

Kierownik studiów

Dr inż. Maciej Dobrowolski

jest zatrudniony na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu od ponad 20 lat jako wykładowca hodowli koni i jeździectwa. Jego zainteresowania końmi rozpoczęły się dużo wcześniej, od jazd rekreacyjnych i treningowych na Wrocławskim Torze wyścigów Konnych. Zamiłowanie do wyścigów konnych pozostało, gdyż już od 17 lat jest czynnym sędzią wyścigowym, pełniąc funkcje sędziego u celownika a także sędziego Komisji Technicznej i Komisji Odwoławczej. Oprócz wyścigów konnych zajmuje się także szeroko pojętym użytkowaniem koni: od hipoterapii do pracy zaprzęgowej koni będąc od 5-ciu lat członkiem komisji oceniającej konie pracujące na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego. Jest instruktorem jeździectwa i hipnoterapeutą

210
godzin zajęć, w tym
30% zajęć praktycznych
naukowe4.jpg
11
zjazdów
28
osób prowadzących zajęcia, w tym
11 profesorów i doktorów nauk, 15 absolwentów wyższych uczelni związanych z jeździectwem oraz 3 lekarzy weterynarii
około 300
absolwentów
naukowe3.jpg